KENDERKÓC
öko tehetségműhely
A tehetségműhely célja, hogy megismerjük azokat a régi technikákat, eljárásokat, amik természet közelbe viszik az életünket és a tárgyainkat. A mai életünk mesterséges, mások által gyártott anyagokkal, tárgyakkal van tele, amiknek nem ismerjük a hagyományos és a környezetet kímélő elállítási módjait. A szakkör szándéka egy olyan szemlélet megismertetése a gyerekekkel, aminek következtében értékelni tudják a minket körülvevő tárgyak elkészítésébe fektetett munkát és törekednek majd arra, hogy az eldobható, egyszer használatos tömegtermékek helyett hagyományos módon vagy akár a legújabb technikákkal készült, a környezetet kímélő tárgyakkal lássák el az életüket.
A szakkör foglalkozásai alatt megismerkedünk a természetes anyagokkal (pamut, len, kender, fa, kő stb.) és azok feldolgozásával, a hagyományos és újabb technológiákkal, a kézműves termékekkel és ételekkel – úgy, hogy mi magunk próbáljuk meg ezeket a technikákat. A szakkörben az év során fogunk kézműves ajándékokat, szappant és törökmézet, mustot készíteni, megtanuljuk a kosárfonás módját, megismerkedünk az agyaggal, a természetes anyagokkal és kipróbáljuk a legújabb ételkészítési módokat is, mint a molekuláris gasztronómiát. Rovarhotel és madáretető készítésével segítjük az iskolánk ökológiai programját.
Műhelyvezető: Takács Zsuzsanna
FÜRKÉSZ – Kisfürkészek
természettudomány tehetségműhely
A tehetségműhely célja, hogy bevezessük a kezdő felső tagozatosokat a természettudományok világába és gyakorlati feladatokon keresztül találkozhassanak azokkal a feladatokkal, eszközökkel és fogalmakkal, amiket a természettudományokban alkalmaznak majd, mint a mértékek, mérési módszerek, vizsgálatok, anyagok tulajdonságai, alapvető jelenségek.
A tehetségműhely foglalkozásain megismerjük a természettudományos versenyek feladatait és együtt gyakorlunk majd a versenyeken indulókkal.
A tehetségműhely esősorban gyakorlati munkára, élményszerzésre épül, hogy a korábbi tanórákon megszerzett ismereteket alkalmazzuk és a későbbi tanulást élvezetesebbé tegyük.
Műhelyvezető: Takács Zsuzsanna