Kreativitás • Együttműködés • Angol nyelv • Csapatmunka • Rengeteg ötlet

Kreativitás • Együttműködés • Angol nyelv • Csapatmunka • Rengeteg ötlet

Diákjaink idén is remekül helytálltak a HEBE ORSZÁGOS ANGOL NYELVI LEVELEZŐ CSAPATPROJEKT-VERSENYEKEN.

The Royal Family Starter korcsoport:

3. helyezett: Gulyás-Kondai Levente 4.a, Veizinger Alex 4.a, Zoltán Patrik 4.a

4. helyezett: Bede Viktória 4.a, Csikó Kasszandra 4.a

5. helyezett: Kuchár Boglárka 4.b, Szmulai Bátor 4.b

6. helyezett: Balogh Viktória 4.b, Kóti Anna 4.b

The Royal Family Junior 1 korcsoport:

5. helyezett: Kosaras Kata 7.a, Trautmann Emma 7.a

Spring in the English-Speaking Countries Kids korcsoport:

5. helyezett: Apró Sára 5.a, Békes Nóra 5.a, Tamasanu Maya 5.a

8. helyezett: Cserepes Korina 5.b, Hajdú Dorina 5.b, Kiss Szófia 5.b

10. helyezett: Molnár Botond 5.b, Pásztor Ádám 5.b, Pásztor Bence 6.a

🏆 Büszkék vagyunk rátok! 👏 Gratulálunk a szép teljesítményhez!

🎉 Vakációváró hét az iskolában! ☀️🍿🍦

🎉 Vakációváró hét az iskolában! ☀️🍿🍦

Ezen a héten már a nyári szünetre hangolódtunk, és rengeteg vidám programmal tettük emlékezetessé a napokat. 💙

🍿 1. nap: Ügyességi játékokkal indítottuk a hetet, ahol a gyerekek lelkesen teljesítették a kihívásokat, jutalmul pedig finom popcorn várta őket.

🎬 2. nap: Mozidélutánt tartottunk, ahol mindenki egy kis kikapcsolódással és közös filmnézéssel tölthette az időt.

💦🍦 3. nap: A nagy melegben vizes játékokkal hűsítettük magunkat, a napot pedig egy finom fagyival koronáztuk meg.

Köszönjük a sok mosolyt, a jókedvet és az együtt töltött élményeket! Most pedig már csak egy dolog maradt hátra: kellemes, élményekben gazdag nyári szünetet kívánunk minden gyermeknek és családjuknak! ☀️🌈❤️

#VakációváróHét #IskolaiÉlmények #NyáriHangulat #Mosoly #KözösÉlmények

B1 szintű angol próbanyelvvizsga

B1 szintű angol próbanyelvvizsga

A tanév utolsó nagy tanulmányi megmérettetése a 7-8.évfolyamosok számára a B1 szintű angol próbanyelvvizsga volt. 24 tanulónk gondolta úgy, hogy szeretne objektív visszajelzést kapni angoltudásáról, ami meg is valósult a pécsi ECL Nyelvvizsgaközpont egy tapasztalt vizsgáztatója segítségével. A próbanyelvvizsga komplex volt, tehát szóbeli és írásbeli is, így a tanulók beszédértés-beszédkészség, illetve szövegértés-íráskészség területen is oldottak meg feladatokat. Személyre szabott tanácsokat is kaptak a vizsgáztatótól a fejlesztendő készségeikkel kapcsolatban, amit személyes fejlődésükben kamatoztathatnak.

2.b osztály Life in Space kiállításon

2.b osztály Life in Space kiállításon

Június 09-én a 2.b osztály kis csapata vonatra szállt. Úti célunk az Etele Plazában található Life in Space kiállítás volt. Az űrhajósok űrben töltött napjaiba pillanthattunk bele: mit ettek, hogyan aludtak, mosakodtak, edzettek és milyen kutatásokat végeztek. VR szemüveg segítségével egy űrhajó virtuális fedélzetén kalandoztunk, majd többféle szimulációs játékban vettünk részt.

A Bikás téri játszótéren is jól éreztük magunkat.

Remek napunk volt!

2.b osztályos kis mosómedvék Hamvas Béla Városi Könyvtár foglalkozásain

2.b osztályos kis mosómedvék Hamvas Béla Városi Könyvtár  foglalkozásain

A 2.b osztályos kis mosómedvék a tanév során rendszeresen vettek részt a Hamvas Béla Városi Könyvtár  foglalkozásain. Kiss Adrienn, gyermekkönyvtáros hónapról hónapra lelkesen várt minket könyvkereső feladatokkal, rejtvényekkel, találós kérdésekkel, gyönyörű mesékkel, s legutoljára a nyári könyvajánlóval. Közben hatalmas sakkpartik  játszódtak le, író-olvasó találkozón vettünk részt, átéltük a szabadon keresgélés – rátalálás – kölcsönzés örömét. Augusztusban pedig vár minket a könyvtári tábor, amire többen is jelentkeztek az osztályból.

Köszönjük, Adrienn néni! Jövő tanévben újra találkozunk!

Az 1.a osztály a Margitszigeten

Az 1.a osztály a Margitszigeten töltött egy csodálatos napot.

A kirándulás első állomáshelyén, a Zenélő kút reneszánsz zenéjét hallgattuk meg.

A Japánkerten keresztül vezetett utunk, ahol a vízesésben, tavirózsákban, halakban, békákban, szitakötőben és vadkacsában gyönyörködhettünk.

A kolostorromban megtaláltuk Szt. Margit sírját. Különleges élmény olyan helyen sétálni, ahol egy igazi királylány is sétált, sok-sok évvel ezelőtt.

Ennyi séta után ránk fért egy kis pihenés: a Nagyréten piknikeztünk, kidobóztunk, gumiztunk, terméseket gyűjtöttünk, társasoztunk, kártyáztunk…

A következő célpontunk, a kis állatkert volt, ahova nagy örömünkre be lehetett menni. Legjobban őzgidának és gólyafiókáknak örültünk.

A sziget másik végén természetesen meghallgattuk a zenélő szökőkutat is, ahol többek között Johann Strauss: Kék Duna keringő-jére „táncoltak” a vízsugarak.

Az aranyhalat ott hagytuk a Japánkert tavában, mert mi így is nagyon szerencsések vagyunk, hogy ezt a napot egy ilyen felemelő helyen tölthettük együtt.

Osztálykirándulás szülőkkel

Osztálykirándulás szülőkkel

A 2.a osztállyal, a szüleikkel és pár tesóval Visegrádra utaztunk bobozni, amit mindenki nagyon élvezett. Majd a dömösi parkolóba mentünk, hogy onnan indulva megmásszuk a Rám-szakadékot. A gyerekek és a szülők is nagyon élvezték a túrát, ami egyeseknek meg se kottyant, mások pedig verejtékezve, de büszkén néztek vissza a megtett útra. A rövid pihenő után a Lukács-árkon gyalogoltunk lefelé a buszhoz. Igaz, kicsit később értünk haza a tervezettnél, de kellemesen elfáradva, élményekkel telve pihentünk le az este.