Osztályunk a 7.a részt vett az Európa ízei előadáson a MÜPA-ban.
A program interaktív volt.
Belehallgathattunk abba, hogy mennyi étellel kapcsolatos zenedarab készült(például egy olyan egyszerű étel is, mint a vaj), hogy a zeneszerzőket mennyire megfogta ital (kávé, pezsgő, bor).
Iskolánkban megrendezésre került a Pályaorientációs nap.
Több meghívott vendég részvételével (fogorvos, ápoló, dietetikus, pszichológus, gyógytornász, védőnő, judo). Az előadások nagy többsége egészségügy témaköréből volt.
Az előadók forogtak az osztályok között, ahol ez nem volt megoldható ott a gyerekek keresték fel a kis és nagy tornatermet.
A gyerekek jól érzeték magukat. Nagyon szépen köszönjük a sok érdekes előadást.
Október 20.-án osztályunk, a 8.a, részt vett a Művészetek Palotájában megrendezett Orgonaexpedíción. A rendhagyó zenei program során lehetőségünk nyílt testközelből megismerkedni az orgona lenyűgöző világával: hallhattuk, hogyan szólal meg ez a monumentális hangszer és betekintést kaptunk működésének kulisszatitkaiba is. A program nemcsak zenei élményt nyújtott, hanem interaktív módon bővítette ismereteinket a hangszerek királynőjéről.
A Pál utcai fiúk túrát követően október 9-én a 6.c osztály most a lyukas zászló nyomába eredt.
Óriási élménnyel gazdagodtunk a délelőtt során. A kevésbé, vagy egyáltalán nem ismert tények és összefüggések feltárása roppant izgalmas volt. Idegenvezetőnk széleskörűen felkészült, láttuk, hogy nagyon szereti azt, amit csinál, így szinte azonnal ránk ragadt lelkesedése, végig úgy éreztük, hogy részesei vagyunk az eseményeknek.
Nem csak végig jártuk az 56-os események emblematikus helyszíneit, de korabeli hanganyagokkal, zenékkel, érdekességekkel keltette életre a korszak hangulatát.
A borongós idő ellenére is élveztük ezt a komoly témáról szóló, sok ismeretet szolgáltató sétát.
A 4. a osztállyal a Mezőgazdasági Múzeumban jártunk. Érkezésünkkor a Városligetben sétáltunk, megnéztük a Hősök terén látható szobrokat, és a Vajdahunyadvár különleges épületeit.
Ezután a múzeumban egy titkos mentőakció részesei lehettünk, és miközben varázslények között jártunk, próbára tettük tudásunkat.
A kalandjáték után megnéztük őseink építkezési módjait, mezőgazdasági eszközeit.
Végül a zenei játszótéren játszva zenélhettünk kedvünkre. Szuper kirándulás volt!
1849. október 6-án, 176 éve annak, hogy a magyar szabadságharc 13 tábornokát Aradon kivégezték. Ugyanazon a napon Pesten hajtották végre gróf Batthyány Lajos miniszterelnök kivégzését is.
Osztályunk izgalmas programon vett részt: ellátogattunk a Mol Campusba!
Egy kedves szülő segítségével szervezhettük meg ezt a különleges kirándulásunkat a Kopaszi- gáthoz, a Mol Campusba. Már az épület mérete is lenyűgöző: Magyarország legmagasabb irodaháza, 143 méter magas, és több mint 28 emeletből áll. 23 lift üzemel az épületben, melyek közül néhány rendkívül gyorsan, másodpercenként akár 5 métert is képes megtenni, így Magyarország leggyorsabb liftjeinek számítanak. Megtudtuk, hogy az épületet úgy tervezték, hogy környezetbarát és energiatakarékos legyen – például esővizet is hasznosítanak benne, és rengeteg zöld növény díszíti belülről.
Külön érdekesség, a szédületes magasságon kivül, hogy a torony tetején egy tetőkert is található, ahonnan a dolgozók gyönyörű kilátásban gyönyörködhetnek munka közben. Mi is felmentünk a panorámakilátóba, és bár az eső szemerkélt, a magasból így is megcsodálhattuk a gyönyörű Budapestet és nevezetességeit.
Összességében az épület is lenyűgöző, de több annál: egy találkozási pont a természet, az innováció és a város szépsége között. Nagyon hálásak vagyunk a lehetőségért, és köszönjük az élményt!