Október elseje: a zene világnapja

„A zene az egyetlen világnyelv, melyet bárki, bárhol megérthet.” Claude Debussy

Yehudi Menuhin világhírű hegedűművész kezdeményezésére és javaslatára az UNESCO október 1-jét a zene világnapjának nyilvánította. Mindez 1975-ben történt, azóta a világ minden pontján ezen a napon különös figyelmet szentelnek annak a csodának, amit zenének hívnak.

Iskolánkban 2020.október 1-jét egy kicsit másképpen ünnepeltük, mint az előző években. A vírushelyzet miatt elmaradt a hagyományos élő hangverseny. Az ötödikes és a hatodikos gyerekek a zene világnapja alkalmából hangszereket készítettek újrahasznosított anyagokból. Ének órán ezeket bemutatták és kipróbáltuk. Így leptük meg magunkat egy rövid kis „koncerttel”.

A legsikeresebb munkákat iskolánk aulájában ki is állítottuk, itt megnézhetik tanulóink a remekműveket.

Az alsó tagozaton a 2.b osztály is bekapcsolódott a hangszerkészítésbe. A gyerekek nagy élvezettel készítették el műanyag kanálból csörgőjüket. Ezután ebben az osztályban is kezdődhetett a rögtönzött koncert.

A nap képei: