Mosoly Manók lettünk!

Az 1. a osztály 26 apró tanulójával a közelgő karácsonyról beszélgettünk. A terveken, vágyakon a várakozás örömén túl arról is szó esett, hogy nem minden gyerek olyan szerencsés, mint ők: nem mindenkinek jut feldíszített fenyő, terített, ünnepi asztal, szép karácsonyi ajándék. Elhatároztuk, hogy segíteni próbálunk, örömöt szerzünk néhány hányatott sorsú kisgyereknek. Csatlakoztunk hát a Mosoly Manók jótékonysági adománygyűjtő akcióhoz, mely a Pont Velem Okos Program és a Máltai Szeretetszolgálat szervezésében zajlik, a GLS-futárszolgálat és az EMMI támogatásával.

Az 1. a-s gyerekek már aznap lázas munkába kezdtek: a minden kezdeményezésünket lelkesen támogató szüleik segítségével összegyűjtötték már nem használt, de hibátlan állapotú játékaikat, mesekönyveiket. Sok teljesen új, frissen vásárolt darabot is behoztak az iskolába: kézműves és rajzeszközöket, édességeket, társasjátékokat, plüssfigurákat. Mi, tanítók meg csomagoltunk, s ráírtuk a dobozokra, hogy milyen korú kisfiúnak, vagy kislánynak szánjuk. 31 doboznyi ajándékot gyűjtöttünk össze. 31 otthonba jut el adományunk. 31 kisgyerek arcára sikerül majd mosolyt csalnunk, hogy legalább kis időre felhőtlenül boldog legyen, hogy elfelejtse szomorú helyzetét.

Jó ajándékot kapni. Nagyon jó. De adni, önzetlenül örömöt okozni még sokkal jobb! Az advent erről is szól.

Mindannyian Mosoly Manók lettünk!

az 1.a osztály tanulói,

a Szülők