A rendkívüli kialakult helyzetben szeretném Önöket értesíteni a 2021/2022. tanévre vonatkozó beiratkozásról:

Minden tanköteles korú gyermeket be kell íratni az általános iskolába, kivétel ez alól, aki rendelkezik a halasztásra jogosító határozattal. Ezt a határozatot legyenek szívesek emailben intézményünkbe a titkárságra (titkarsag@egyesiskola.hu) elküldeni!

1. Kérem, olvassák el a honlapon található „Beiratkozás eljárásrend 2021” hivatalos levelet!
  2. A beiratkozás online módon, a KRÉTA rendszer e-ügyintézés felületén történik. a

https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap oldalon.

A körzetes gyerekek adatait a felületre már feltöltöttük. Kérjük az adatok ellenőrzését, esetleg javítását!

Új gyerekek esetén a felületen az adatokat értelemszerűen ki kell tölteni.

Egy-két tanács:

• A gyerekek adatait a gyermek születési anyakönyvi kivonata, vagy a személyi igazolvány alapján töltsék ki.
  • Állandó lakcím, ami a lakcímkártyán szerepel.

Tartózkodási hely: Az Nkt. 50 §(6) bekezdése alkalmazásában életvitelszerű ott lakásnak minősül, ha a tanulónak a kötelező felvételét biztosító iskola körzetében van a lakóhelye, ennek hiányában a tartózkodási helye. (életvitelszerű lakcím)

• Értesítési cím: Abban az esetben szükséges, ha ténylegesen ide kérik a leveleket.
  • A gondviselő adatainál írják be az email címüket, illetve a telefonszámot, hisz csak így tudunk kapcsolatot felvenni egymással!
  • Etika/Hit és erkölcstan közötti választást is tegyék meg: etikát a tanító tartja, a hittant a választott felekezet képviselője. (Az órákat egy időben tartják)
  • Az összes adat ellenőrzése, illetve feltöltése után a „Beküldés” gombra kattintva véglegesítik az adatokat. Hiba, hiány esetén pirossal jelzi a felület, hogy mit kell javítani.
  1. Lehetősége van arra is a szülőnek, hogy más iskolába írassa be gyermekét.

Minden gyereket csak egy iskolába kell beíratni!

• A KRÉTA felületen” A választott intézmény” kitöltésével válasszák ki annak a tényleges intézménynek a nevét és címét, ahova szeretnék ha gyermekük járna.
  • Ha ez az intézmény nem a körzetük szerinti iskola, akkor mindenképpen töltsék ki a „Kérelem indoklása” rovatot, ahova írják le miért választották ezt az intézményt.
  • Amennyiben nem a körzetes iskolába kívánja beíratni gyermekét, akkor is meg kell adnia a kötelező felvételt biztosító általános iskola nevét, és címét.
  1. Az „Új dokumentumok csatolásánál” kérem, hogy a honlapra feltett nyilatkozatokat kitöltve csatolják!

A csatolt dokumentumok eredeti példányát kérem őrizzék meg, mert bemutatásukra a tanév első napjáig  kerülhet sor.

1. Továbbra is lehetőséget adunk a kedves szülőknek, hogy pedagógust válasszana Igényeiket a következő email címre küldjék el: alsosigh@egyesiskola.hu. Az üzenetbe ne felejtsék el leírni a választott pedagógus és a gyermekük nevét!

Leendő elsős tanítóink:

• Lovasné Tóth Anikó – Czégény Krisztina (iskolaotthonos osztály)
  • Nyeste Erika – Máté Anna Zsófia (napközis osztály)

Beiratkozáskor szükséges

NYILATKOZATOK

(Kérjük a KRÉTA felület „Új dokumentumok” oldalhoz csatolni!)

1. Adatlap
  2. Nyilatkozat életvitelszerű lakcímről
  3. Nyilatkozat Etika/hit- és erkölcstan oktatásáról
  4. Nyilatkozat a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására vonatkozóan

Hegedüs Roland

Százhalombatta, 2021. április 8.