2.a látogatása a MAPEI-nél

2.a látogatása a MAPEI-nél

A 2.a osztály a MAPEI-sóskúti üzemében töltötte pályaorientációs napját. Gulyás György meghívására tehettük ezt, aki munkahelyét szívesen mutatta meg  Kopacz Tamás termelési osztályvezető irányításával.

Bőséges reggelivel kezdtük a napot, szendvicsek, friss gyümölcsök és ásványvíz várt bennünket a fogadóteremben. Közös ismerkedés és céges ismertető után megnéztük az építési anyagok útját az előállítástól egészen a tesztelésig, csomagolásig és elszállításig.

Megismertük az ott dolgozók munkáját, és láthattunk robotot működés közben. Teszteltünk csemperagasztót, kevertünk festékeket, láttuk a targoncás mozgatás elemeit, raktározási eljárásokat.

Útunk végén kedves ajándékot kaptunk névre szólóan. Ezt a kirándulást biztosan nem felejtik el a Tudós Teknőcök mostanában!

Persze, hogy sok gyermek az osztályból felnőttként itt szeretne majd dolgozni!  Köszönjük MAPEI!