Országos atlétika diákolimpia

A megyei távolugró döntő megnyerése után Godena Gábor 7.b osztályos tanuló május 27-én Székesfehérváron vett részt az országos diákolimpián. 26-an indultak ezen a versenyen a korosztályában, mindazok, akik megnyerték a megyei diákolimpia versenyeit, illetve azok, akik teljesítették az országos selejtezői szintet, ami 5 méter volt. Ebben a tanévben a Magyar Atlétikai Szövetség lehetőséget biztosított arra, hogy a Szövetségen keresztül az edzők is nevezhették azokat a tanítványaikat, akiket az iskolák nem neveztek. Így állt össze ez a népes mezőny. Gábor (Gabesz) 5 méter fölötti ugrásokkal került be a legjobb 8 közé, ahol az előkelő 6. helyen végzett5,22 centiméteres eredménnyel. Gratulálok a szép eredményéhez!

Szabóné Peretsényi Krisztina
testnevelő