Erkel Színház-Háry János

Május 3-án osztályunk (4.b.) az Operakaland keretében két programon is részt vett. Elsőként a Nemzeti Múzeumban jártunk, ahol Mátyás korába csöppentünk egy színvonalas múzeumi foglalkozás keretében. Jó volt a valóságban is kipróbálni a kor ruháit, tárgyait.
Délután ellátogattunk az Erkel színházba, ahol megnéztük az ének- órán megismert Háry János daljátékot. Ez egy történelmi mese, mely a Habsburg birodalom idejében, a porosz-magyar határon lévő Nagyabonyban, a bécsi udvarban és Milanóban játszódik. A mesélő, a birodalmat szolgáló, a napóleoni háborúban jeleskedő, a nagyot mondó obsitos Háry János, aki csodálatos, humoros, kalandos történeteivel szórakoztatja hallgatóságát. A szereplők nem kisebb személyiségek, mint Mária Lujza osztrák császárlány, Ferenc József császár, és Napóleon, kinek csapatát Háry maga győzi le térdre kényszerítve azt, elsöprő győzelmet aratva felettük. További számos kaland, hihetetlen történet elevenedik meg, csodálatosan szép, látványos és izgalmas képekben, prózában és énekben. Nagyon tetszett az igen színvonalas előadás, hazafelé is énekeltük az előadáson elhangzott dalokat.