Beiratkozás az általános iskolába

A rendkívüli kialakult helyzetben szeretném Önöket értesíteni a 2020/2021. tanévre vonatkozó beiratkozásról:

Minden tanköteles korú gyermeket be kell íratni az általános iskolába, kivétel ez alól, aki rendelkezik a halasztásra jogosító határozattal. Ezt a határozatot legyenek szívesek emailban intézményünkbe a titkárságra (titkarsag@egyesiskola.hu) elküldeni!

Kérem, olvassák el az Érdi Tankerületi Központ hivatalos levelét!
               Kattints a linkre:  Tankerület_tájékoztatója

A beiratkozás online módon, a KRÉTA rendszer e-ügyintézés felületén történik.
a  https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap oldalon.
                Kattints a linkre: beiratkozas_navigalo

Ezen a felületen az adatokat értelemszerűen ki kell tölteni.

Egy-két tanács a Kréta felület kitöltéséhez:

• A gyerekek adatait a gyermek születési anyakönyvi kivonata alapján töltsék ki.
  • Állandó lakcím, ami a lakcímkártyán szerepel.
  • Tartózkodási hely: Az Nkt. 50 $(6) bekezdése alkalmazásában életvitelszerű ott lakásnak minősül, ha a tanulónak a kötelező felvételét biztosító iskola körzetében van a lakóhelye, ennek hiányában a tartózkodási helye. (életvitelszerű lakcím)
  • Értesítési cím: Abban az esetben szükséges, ha ténylegesen ide kérik a leveleket.
  • A gondviselő adatainál írják be az email címüket, illetve a telefonszámot, hisz csak így tudunk kapcsolatot felvenni egymással!
  • Etika/Hit és erkölcstan közötti választást is tegyék meg: etikát a tanító tartja, a hittant a választott felekezet képviselője. (Az órákat egy időben tartják)
  1. Lehetősége van arra is a szülőnek, hogy más iskolába írassa be gyermekét. Minden gyereket egy iskolába kell beíratni!

A KRÉTA felületen” A választott intézmény” kitöltésével írják be annak a tényleges intézménynek a nevét és címét, ahova szeretnék ha gyermekük járna.

Ha ez az intézmény nem a körzetük szerinti iskola, akkor mindenképpen töltsék ki  a „Kérelem indoklása” rovatot, ahova írják le miért választották ezt az intézményt. Mindenképpen írják be a végén, hogy körzetileg melyik iskolához tartoznak! (a könnyebb adminisztráció érdekében)

1. Az „Új dokumentumok csatolásánál” kérem, hogy a honlapra feltett dokumentumokat kitöltve csatolják!

A csatolt dokumentumok eredeti példányát kérem őrizzék meg, mert szeptemberben le kell adni!

1. Azok a szülők akik csak személyesen tudják beíratni gyermekeiket, azok április 23-án (csütörtökön)12-16 óra között és április 24-én (pénteken) 8-12 óráig megtehetik. Ebben az esetben időpontot kell egyeztetni! A biztonsági előírások betartása miatt az iskola titkárságán telefonon keresztül (06-30-360-1013) jelezzék, hogy mikor, melyik időpontban tudnak megjelenni.
  2. Továbbra is lehetőséget adunk a kedves szülőknek, hogy pedagógust válasszanak.
    Igényeiket a következő email címre küldjék el: alsosigh@egyesiskola.hu. Az üzenetbe ne felejtsék el leírni a választott pedagógus és a gyermekük nevét!

Leendő elsős tanítóink:

Bicskei Gabriella – Lázárné Kusztos Melinda

Csősz Cintia – Szabó Tünde

Kovács Anita – Juhász Mária

Beiratkozáskor szükséges

NYILATKOZATOK

(amiket kérünk az új dokumentumokhoz csatolni)

1. Adatlap
  2. Nyilatkozat életvitelszerű lakcímről
  3. Nyilatkozat Etika/hit- és erkölcstan oktatásáról

Szülők válása esetén kell kitölteni:

1. Nyilatkozat a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására vonatkozóan