„Ha az lehetek, aki vagyok”

„Ha az lehetek, aki vagyok”

 

Anne Frank és családja élete és sorsa önmagában is tanulságos, ám az amszterdami Anne Frank Ház vándorkiállításának számunkra több volt az üzenete annál, ami a XX.században a zsidósággal történt Európában: az értelmetlen diszkrimináció, az egymás iránti előítélet, ami úgy tűnik, az emberi természet része, és változatos formában újra és újra felüti fejét a mindennapjainkban. Részünk, de elfogadnunk, követnünk nem kell, mint egyén és mint közösség is tehetünk ellene. Ne az alapján ítéljük meg embertársainkat, ahogyan kinéznek, amilyen a bőrszínük, a származásuk, a vallásuk, hanem az alapján, amilyen emberek.

Ezeket a gondolatokat tolmácsolta iskolánk minden 8. osztályosa számára négy lelkes és elkötelezett helyi középiskolás tárlatvezető: Balogh Noémi, Balla-Madai Vanda, Szabó Boglárka, és Cséza Konrád. Köszönjük az élményt nekik, és a HBVK munkatársának, Kolláth Sárinak, aki megszervezte a látogatást.

 

Miákits Gabriella