Tanévzáró beszéd

Kedves Gyerekek!

Nagyra Becsült Kollegáim!

Nagy szeretettel köszöntök minden kedves jelenlevőt a 2019/20. tanévet lezáró bizonyítványosztás alkalmával!

Különös élmény ezt a nem mindennapi tanévet lezárni, és az éves munkáitokat értékelőbizonyítványok mellett, hagyományainkhoz híven, a legjobban teljesítő osztálytársaitok számára járó jutalmakat kiosztani.

Mielőtt erre sort kerítenék, néhány gondolatok megosztok a tanévvel kapcsolatban.

Kedves Gyerekek!

Sajnos a tanév során csak 6 és fél hónapot tudtatok az iskolában tölteni, így a megszokott közös tantermi élmények helyett egy mindenki számára teljesen új helyzetbe kerültetek. Nem csak ti, hanem tanítóitok, szüleitek is.

Nehéz feladatotok volt ebben az utolsó 3 hónapban. Sokszor önállóan, a tanítónénik, tanáraitok  közvetlen segítsége nélkül kellett megküzdenetek addig ismeretlen feladatokkal.

Biztosan hiányoztak a barátok, osztálytársak is. Nem volt, aki súgjon, ha elakadtál az olvasásban, aki piszkáljon, ha unatkozott, vagy éppen beszéljen akkor is, amikor nem volna szabad! Elmaradtak a rengeteg élménynyújtó közös osztályprogramok, sportversenyek, tanulmányi versenyek. Bízom benn, hogy ezeket majd szeptembertől bepótoljátok a tanítónénik, tanítóbácsik, osztályfőnökeitek és szaktanáraitok örömére!

Kedves Szülők!

Köszönöm a közös munkát, a rengetek bíztató, támogató segítséget, melyet pedagógus kollégáimnak adtak.

Tudom, tudjuk, hogy az Önök hathatós fáradtságot nem ismerő munkája nélkül ez a tanév nem lenne ilyen sikeres.

Nagyon nagy köszönet érte, hiszen sokuknak 3 fronton is helyt kellett állni (munka, gyerek, háztartás), és ha kényszerből is, de egy kicsit valamennyien pedagógussá is váltak!

Úgy gondolom, munkájuk nem volt hiába való! A gyerekekbe fektetett munka előbb utóbb visszatérül! Ha nem is rögtön az eredményekben, de szeretetben biztosan!

Kedves Kollégák!

Nagyon nehéz évet hagyunk magunk mögött, amiben viszont rengeteg új dolgokkal voltunk kénytelenek nem csak megismerkedni, hanem azokat alkalmazni is.

Köszönöm azt a megújulni képes színvonalas szakmai munkát, mellyel eredményessé tették az elmúlt tanévet!

Azon munkálkodtunk, hogy a ránk bízott gyerekekből a bennük rejlő értékeket minél nagyobb sikerrel és eredménnyel hozzuk felszínre, szoros együttműködésben a szülőkkel. Együtt, közösen. Soha nem látott és tapasztalt összefogás jött létre. Azt kívánom, hogy tartsátok meg ezt a kiváló kapcsolatot a szülőkkel a következő tanévekben is.

Mindegyikőtök beletette munkájába a saját egyéni személyiségét, és ettől lettek egyediek különlegesek az óráitok.

Kedves Lányok és Fiúk!

Kívánom, hogy tartalmasan, vidám hangulatban teljék a nyári szünet.

Vigyázzatok magatokra, egymásra, hogy szeptemberben mindannyian együtt köszönthessük az új tanévet!

Most pedig lássuk a legjobbakat, akik adottságaikat jól kihasználták, emellett sokat dolgoztak, jól végezték munkájukat!

Négy évig kitűnő tanulmányi eredményért, példamutató magatartásért, kiemelkedő szorgalomért, tanulmányi versenyen való eredményes részvételért az alábbi tanulók részesültek nevelőtestületi dicséretben:

Dulai Márk Gellért 4. a Hangyál Máté 4. b Kalmár Csaba 4. c
Dulai Vivien Zsuzsanna 4. a Kovács Máté 4. b Kalmár Dalma 4. c