Október elseje: a zene világnapja

„A zene az egyetlen világnyelv, melyet bárki, bárhol megérthet.” Claude Debussy

Iskolánkban 2021.október 1-jén a Zene világnapján többféle programot szerveztünk. Nem maradt el a hagyományos élő hangverseny, mely a tornateremben került megrendezésre. A Művészeti Iskola tanárai felejthetetlen hangversenyt adtak iskolánk tanulóinak.

Az ötödikes gyerekek a zene világnapja alkalmából hangszereket készítettek újrahasznosított anyagokból. Énekórán ezeket bemutatták és kipróbálták. Így leptük meg magunkat egy rövid kis „koncerttel”. A legsikeresebb munkákat iskolánk aulájában ki is állítottuk, itt megnézhetik tanulóink a remekműveket.

Az aulában a szünetekben a gyerekeket játékos „Kik ők?” és „Mik ezek a hangszerek?” feladatok fogadták.

A hatodikosok erre a napra zenei játékkal készültek. Énekórákon bemutatták az osztálynak, ki milyen játékot tervezett.

Az alsó tagozaton minden osztály saját készítésű hangszert készített. Ezeket délután egy közös zenéléssel ki is próbáltuk az udvaron. A gyerekek örömmel, nagy lelkesedéssel vetették bele magukat a közös zenélés élményébe.

Minderről beszéljenek a képek: