Egy felejthetetlen kirándulás Budapesten

Egy felejthetetlen kirándulás Budapesten

 

Osztályunkkal (4.b) egy egész napos kirándulást tettünk fővárosunkba.

Megnéztük a nemrég nyílt Pénzmúzeumot. Ott egy Kincskereső foglalkozáson vettünk rész. A foglalkozás az Aranybányából indult, ahol egy láthatatlan aranyfonál mutatta az utunkat. Megismerkedtünk a magyar királyok egy-egy nevezetes pénzérméjével, kutattuk a mai pénzeink biztonsági jeleit, majd igazi aranyat emeltünk.

Ezután felsétáltunk a Hadtörténeti Múzeumba, ahol iskolánk volt diákja (Berkesi Balázs) fogadott minket. Mesélt nekünk az 1848-49-es forradalom és szabadságharcról, majd mindenki nagy örömére fegyverbemutató következett. Nagy élmény volt megfogni a korban használatos karabélyt, kardokat, puskákat. Balázs előadása rendkívül izgalmas, élvezetes volt, hangos tapssal köszöntük meg neki ezt az élvezetes programot.

A sok ismeretszerzés után játékra is sor került. A Mátyás király játszótéren töltöttük a nap még hátralévő részét, majd vonattal utaztunk haza.