Városi idegen nyelvi versmondó verseny

Városi idegen nyelvi versmondó verseny

 

Mi, idegen nyelvet tanító-tanuló tanárok és diákok a Százhalombattai 1.Számú Általános Iskolában szeretünk versenyezni. De létezik egy verseny, amit különösen kedvelünk, ez pedig a Hamvas Béla Városi Könyvtár által szervezett idegen nyelvi versmondó verseny. Hogy miért? Mert ebben különösen sikeresek vagyunk. Évek óta. Ez ebben a tanévben sem volt másképpen: verset-mesét választottunk, szerepelni vágyó lelkes tanítványokat kerestünk és találtunk, a végén pedig a legtöbb dobogós helyen mi álltunk. Angol, német és szerb nyelven, harmadiktól nyolcadik évfolyamig. És íme az eredmény:

 

Angol nyelv

II. korcsoport:
Metzl Áron és Liptai Lilien 2.hely,
Balla Dorottya 3.hely.

III. korcsoport:
Domokos Bálint 1.hely,
Tar-Horváth Bálint 2.hely,
Lajtos Dorottya 3.hely

IV. korcsoport:
Kaszap Judit 1.hely,
Péjó Gergő 2.hely

Német nyelv

III. korcsoport:
Bán Tímea 1.hely,
Brückner Máté 2.hely,
Kovács Benedek 3.hely

Szerb nyelv

II. korcsoport:
Radován Milos 1.hely,
Csupics-Matiz Mirkó Alexander 2.hely

           Miákits Gabriella